W BŁOTNIE

30 października 2019 10:15 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika

Dnia 23.10.2019 w szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy II.
Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdzały znajomość bohaterów baśni i bajek, rozwiązywali krzyżówki z hasłem. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek.
I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z regulaminem, zasadami wypożyczania księgozbioru, a przede wszystkim wypożyczenie pierwszej książki.

Zdjęcia: